FCA – kara dla Barclays (AML)

FCA – kara dla Barclays (AML)

Compliance/AML, Hot News Brak komentarzy do FCA – kara dla Barclays (AML)

W ostatnim czasie dwukrotnie (link i link) pisaliśmy o Barclays Banku – raz w kontekście ugody jaką zawarł w związku ze skandalem LIbor, drugi raz, gdy Barclays otrzymał karę w wysokości 150 mln USD.

Tym razem Barclays otrzymał karę w wysokości aż 72 mln GBP za zaniedbania w zarządzaniu ryzykiem AML i przestępstw finansowych. FCA podniósł, że wiele transakcji, które dokonywane były za pośrednictwem Barclays to transakcje tzw. PEP’ów (politically exposed persons), czyli osób zajmujących określone stanowisko “polityczne”. Transakcje PEP’ów to zwykle transakcje podwyższonego ryzyka, co Barclays zignorował i przykładał do nich mniejszą wagę, aniżeli do innych, o wiele mniej ryzykownych  biznesów. Dodatkowo Barclays nie zbierał od klientów pełnych danych wymaganych do poprawnej ich identyfikacji.

Z wyjaśnień FCA:Barclays ignored its own process designed to safeguard against the risk of financial crime and overlooked obvious red flags to win new business and generate significant revenue. This is wholly unacceptable.”

Więcej: FCA.

Autor

Dodaj komentarz

Back to Top