SEC oskarżyła o insider trading…pracownika compliance

SEC oskarżyła o insider trading…pracownika compliance

Compliance/AML, Hot News, MAD/BENCH Brak komentarzy do SEC oskarżyła o insider trading…pracownika compliance

Amerykańska Securities and Exchange Commission (SEC) oskarżyła dziś byłego pracownika Goldman Sachs o kradzież poufnych informacji z systemu banku i na ich podstawie zawieranie nielegalnych transakcji z wykorzystaniem informacji poufnych.

I chociaż tego typu doniesień z USA napływa relatywnie dużo to smutną nowością jest, że tym razem mowa o pracowniku departamentu compliance….który został powołany m.in. po to by przeciwdziałać insider trading i innym tego typu praktykom.

Ironią jest, że Yue Han – pracownik Goldman Sachs wykonywał obowiązki z zakresu surveillance, czyli monitorował maile i inną korespondencję pracowników zaangażowanych w transakcje z klientami (stąd nabył informacje poufne).

Drugą ironią jest, że Yue Han, monitorując innych pracowników, zapomniał, że sam także jest monitorowany – wpadł na skutek pracy tzw. Market Abuse Unit’s Analysis and Detection Center,

Z wyjaśnień SEC: “We allege that Han’s employer gave him access to confidential information so that he could help the firm detect and deter illegal activity, but he betrayed that trust by using the information for his own profit.”

Autor

Dodaj komentarz

Back to Top